Vitrum D3 – nr 1 w Polsce*

Suplementacja witaminy D

Niedobory słonecznej witaminy są powszechne wśród mieszkańców Europy Środkowej, w tym również wśród Polaków. Deficyty obserwowane są u osób ze wszystkich grup wiekowych i jest to globalny problem zdrowia publicznego.

Nawet 90% Polaków może mieć lekkie niedobory witaminy D nawet mimo stosowania zróżnicowanej diety i umiarkowanego przebywania na słońcu. Może to skutkować objawami ze strony różnych układów i narządów oraz ogólnym obniżeniem odporności i podatnością na choroby infekcyjne i inne schorzenia – dlatego dbałość o jej odpowiedni poziom jest bardzo ważna.

Utrzymując zwykłą dietę, nieukierunkowaną na zmaksymalizowanie dostarczenia witaminy D, z pożywieniem można przyjąć ok. 10% całkowitego dziennego zapotrzebowania. Pozostała część musi zostać wytworzona podczas syntezy skórnej z udziałem promieniowania słonecznego, oraz dostarczona wraz z suplementami.

W okresie jesienno-zimowym w naszej szerokości geograficznej nasłonecznienie nie jest wystarczające do wytworzenia odpowiednich ilości witaminy D – dlatego w tym okresie suplementacja witaminą D jest zalecana wszystkim.

Dowiedz się więcej na temat suplementacji witaminy D: